Nowoczesne domy z bali – całoroczne

dom z drewna całoroczny

Budowa domów z bali drewnianych o oryginalnym, klimatycznym designie to w dużej mierze zasługa naszych partnerów z zagranicy. Współpracujemy z wieloma krajami dostarczającymi nam drewno egzotyczne oraz klasyczne. Materiały na domy drewniane z bali pochodzą m.in. z Kazachstanu, Czech, Słowacji, a także z lokalnych źródeł — ze Śląska. Import drewna z Kazachstanu i innych krajów pozwala nam tworzyć nowoczesne, elitarne domki z bali, które kwalifikują się jako całoroczne. Dzięki tej współpracy możliwa jest budowa domów z nawet 200-letniego drewna, np. bali cedru syberyjskiego o średnicy do 100 cm.

Całoroczne domy z bali drewnianych

Proponowane przez nas domy z bali nie wymagają dodatkowego ocieplenia, dlatego służą do całorocznego zamieszkania. Ich specjalne właściwości powodują, że w okresie jesienno-zimowym utrzymują ciepłą temperaturę, zaś w okresie letnim zachęcają przyjemnym chłodem. Budowa drewnianego domu z bala to dobra decyzja zarówno dla osób, które chcą stworzyć klimatyczne, całoroczne miejsce pod wynajem, jak i dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad budową domu murowanego — np. młodych małżeństw. Jeżeli chodzi o dom z bali, to jego cena pod klucz jest znacznie niższa od murowanego, a nowoczesny i oryginalny styl potrafią pozytywnie zaskoczyć.

Stawiając na zdrowie oraz naturę i wybierając gotowe domy z bali drewna całoroczne, dostajecie też Państwo krótki czas oczekiwania na zakończenie budowy, wsparcie merytoryczne oraz pomoc na każdym etapie, a co najważniejsze — najtrwalszy materiał i stabilną konstrukcję. Jako producent domków drewnianych z bali całorocznych oferujemy zastosowanie różnych gatunków drewna. Elewacja może być wykonana m.in. z modrzewia lub cedru syberyjskiego. Do wyboru jest także świerk syberyjski. Producenci domów z bali powinni zapewniać swoim klientom najwyższy standard współpracy, dlatego my wyprzedzamy inne firmy budujące domy z bali drewna oferując wysoką jakość oraz gwarancję na lata.

Cedr syberyjski — drzewo idealne pod dom z bali

całoroczne domy z bali
domek z bali

Drewno cedru syberyjskiego jest unikalne pod względem właściwości leczniczych. Wydziela olejki eteryczne oraz fitoncydy, które zabijają bakterie patogenne (chorobotwórcze) i odstraszają szkodliwe owady. Właśnie dlatego powietrze w lasach cedrowych jest świeże i zdrowe. To samo dzieje się, jeżeli chodzi o domek drewniany z bali z cedru syberyjskiego. Jego wnętrze jest bezpieczne, a także korzystne dla naszego organizmu.

Mieszkańcy Uralu, Syberii, Europejskiej Północy znali lecznicze właściwości cedru i przez całe wieki wykorzystywali go w leczeniu wielu niedomagań. Z igliwia sporządzali zasobny w witaminy napój, żywicą leczyli rany oraz wrzody, a z orzechów otrzymywali cenny olej roślinny, który oprócz odżywczych, posiada również i lecznicze właściwości. Przygotowane z jąder orzecha cedrowe „chude mleko” wykorzystywano do leczenia gruźlicy, zapalenia płuc, chorób nerek, nerwic. W odróżnieniu od przybyszy ludność miejscowa Syberii nigdy nie chorowała na szkorbut.

W lasach cedrowych powietrze nasycone żywiczną wonią, fitoncydami jest praktycznie sterylne i chroni człowieka przed infekcjami. Kto choćby raz odwiedzi cedrową tajgę, będzie długo pamiętał wrażenie czystości, świeżości i zdrowia. Często takie osoby decydują się później na budowanie domów z bali z cedru syberyjskiego, co jest doskonałym wyborem. Szczególne zainteresowanie cedrami pojawiło się pod koniec poprzedniego stulecia. To czas, kiedy człowiek zmęczony jest ciągłym napięciem i walką z chorobami, problemami ekologicznymi, wywołanymi przez niego katastrofami przyrodniczymi, życiowymi niepowodzeniami, niekończącym się łańcuchem nierozwiązanych spraw. Wielu ludzi, dążąc do fizycznego i duchowego zdrowia, rezygnuje z „osiągnięć” technokratycznej cywilizacji. Zwracają się w stronę przyrody i poprzez duchowe poznanie siebie jako osobowości, istoty ludzkiej — odkrywają ten świat, jego harmonię i doskonałość stworzone przez naturę. Robią to m.in. poprzez budowanie domu z cedrowej bali.

Na naszej planecie naliczono około 600 rodzajów roślin iglastych. Najważniejsza i najbardziej reprezentatywna ich rodzina to sosnowate: sosny, świerki, jodły, modrzewie. Do tej rodziny należy i syberyjski cedr. Biolodzy nazywają go syberyjską cedrową sosną. Są to gatunki drzew, które najczęściej wykorzystują producenci domów drewnianych całorocznych. My także stosujemy te surowce. To dzięki nim powstają tak nowoczesne i klimatyczne domy drewniane, których nie powstydziłby się żaden producent.

Cedr, modrzew i świerk syberyjski — wykonamy domy z różnych gatunków drewna

Nasze biuro projektowe jest w stanie wykonać domek z bali 35 m2 z dowolnie wybranego z naszej oferty gatunku drewna. Przygotowujemy także elewacje drewniane m.in. z takich surowców jak: modrzew syberyjski, świerk syberyjski oraz cedr syberyjski. Gotowa elewacja wygląda naturalnie, a jej cena zależna jest od m2 powierzchni. Współpracują z nami różne firmy budujące domy drewniane całoroczne, dlatego że dostarczamy najtrwalsze i najbardziej ekskluzywne gatunki drewna. Wykorzystujemy technologię, dzięki której budowa domu z bali drewnianych pod klucz zajmuje niewiele czasu, a efekt naszych prac można podziwiać przez wiele lat.

Żadna z naszych konstrukcji nie uległa zniszczeniu mimo upływu czasu, a także pod wpływem skrajnych warunków atmosferycznych, które towarzyszyły w niejednym procesie, jakim była budowa domu drewnianego z bali. Na szczęście cedr syberyjski — surowiec, z którego najczęściej tworzymy domki drewniane, charakteryzuje się dużą izolacyjnością oraz doskonale sprawdza się w mroźnych warunkach, nawet przy temperaturze do -50ºC. Jeżeli interesuje Państwa budowa domku z drewna lub chcą Państwo dowiedzieć się więcej, jak wygląda jego produkcja — zapraszamy do kontaktu. Nasza firma budująca domy z bali z chęcią odpowie na wszystkie pytania i zaproponuje korzystny wariant konstrukcji.